ONDEX ® HR

ONDEX ® HR / VLNOVKOVÉ A TRAPÉZOVÉ PROFILY STAVEBNÉ A PRESVETĽOVACIE PLATNE

Vlnovky ONDEX (Bi-oriented = ekologicky orientované) boli vyvinuté špeciálne na plné zastrešovanie a na obklady obchodných domov, telocviční, poľnohospodárskych a priemyselných budov. Vlnovky ONDEX BI-ORIENTED majú SOCATEX schválenie.

NIEKOĽKO "SILNÝCH" STRÁNOK:

VYSOKÁ NÁRAZOVÁ SILA. V prostredí francúzskych veľkomiest s veľmi rôznym podnebím, dokonca pri extrémne nízkych teplotách, si vlnovky udržali svoju vysokú odolnosť voči nárazovej sile či už v interiéri, alebo exteriéri a dokážu odolávť úderom tenisovej alebo inej športovej lopty bez ochrannej siete aj po 10 rokoch používania.

ODOLNOSŤ VOČI KRUPOBITIU. Testy potvrdili, že ONDEX BI-ORIENTED vlnovky neutrpeli nijakké poškodenie, keď boli pri teplote 0 °C bombardované 38 gramovými, 40 mm v priemere veľkými nylonovými loptičkami, pri ich zrýchlení viac než 200 kph. Tento výsledok je oveľa lepší než je norma, ktorú pre strechy požaduje SIA 280, podľa SN konštrukčnej normy 564-280.

ODOLNOSŤ VOČI OHŇU. Podľa normy NFP92-507 sú ONDEX BI-ORIENTED vlnovky zaradené ako neodkvapkajúce. Keď vypukne oheň, vlnovka sa deformuje bez odkvapkávania a rozširovania plameňov. Pri nastavení vysokej teploty sa vlnovka zrazí (skvrcne sa) a dym môže unikať.

HOMOGÉNNA ŠTRUKTÚRA. Dokonale homogénna štruktúra bez vláken ONDEX BI-ORIENTED zabraňuje vzniku mikrotrhlín a teda aj usadzovaniu sa prachu a zaručuje maximálnu odolnosť v mrazivom podnebí.

TRVANLIVOSŤ. Kombinovaný výrobný proces zhotovenia pretláčaním a ekologicky orientovaný, zabezpečuje výbornú trvanlivosť.

BI-ORIENTATION je postup ONDEX, počas ktorého sa horúci kus PVC vlnovky natiahne pozdĺžne aj priečne, čím získa nasledovné výnimočné vlastnosti: odolnosť voči nárazom, húževnatosť, odolnosť voči chladu a prudkým zmenám teploty. Patenetované SOLVAY.

ODOLNOSŤ VOČI CHEMIKÁLIÁM. Vysokoodolné ONDEX BI-ORIENTED vlnovky vydržia aj v agresívnom prostredí, akým je napríklad slaný morský vzduch. Ich typické vlastnosti ich predurčujú na použitie v takom priemysle ako je napríklad chemický, oceliarsky, potravinársky a pod. Ich chemická skladba nedovolí hlodavcom, aby ich poškodili.

SILA A BEZPEČNOSŤ. BI-ORIENTÁCIA vybavila BI-ORIENTED vlnovky schopnosťou znášať relatívne vysokú záťaž. Testy preukázali, že pri rovnomerne rozloženej záťaži každý montovaný upínací prvok vydrží až 500 daN na m2.

OHÝBATEĽNÝ CHLÁDOK. ONDEX BI-ORIENTED vlnovky sa dajú montovať na zakrivené stavby.

VYHOVIE NAJRÔZNEJŠÍM NÁROKOM NA OSVETLENIE Sortiment vlnoviek ponúka presnosť farieb a rôznu priesvitnosť, čím dokáže vyhovieť rôznym nárokom na osvetlenie. Napríklad slonovinová rozptylová vlnovka je veľmi cenená za vynikajúcu svetelnú účinnosť bez oslnenia, čím sa podstatne znižujú výdavky na osvetlenie, dokonca aj v zime. Jeho vysoká pevnosť, ohybnosť a vynikajúca priepustnosť svetla vysvetľuje, prečo architekti projektujú dosky ONDEX vyrobené z biaxiálne spracovaného PVC pre svoje najnáročnejšie a umelecké projekty.

ZÁRUKA. 10 ročná záruka na: krupobitie do 40 mm, koróziu, poveternostné vplyvy, ochranu proti UV žiareniu, odolnosť voči teplote do -60°C, odolnosť horľavosti B1, chemickú odolnosť, biaxiálne spracované

Platne nachádzajú veľmi široké využitie hlavne v poľnohospodárstve a priemysle. Ako jedny z mála sa dajú tvarovať za studena - píliť, vŕtať, prebíjať, dierkovať.

Platne sa vyrábajú v šírke 1,2 m; farbe priehľadná(číra), nepriehľadná biela a šedá; v dĺžkach 2m, 3m, 4m.